مرکز مطالعات شيعه
ArticleID PicAddress Subject Date
{ArticleID}
{Header}
{Subject}

{Comment}

 {StringDate}
Thursday 04 June 2020 - الخميس 12 شوال 1441 - پنج شنبه 15 3 1399
 
 
مجموعه کتب
 
 
 
 
 
 
كتابخانه بزرگان دین
 

کتابهای حضرت امام خمینی ره

کتابهای شهید مطهری ره

کتابهای حجه السلام قرائتی

کتابهای آیت الله جوادی آملی 

کتابهای آیت الله مکارم شیرازی

 
 
 
 
 
فرقه هاي نوظهور
 
 
 
 
 
 
نمایش مطلب
 
 • جواب سوال:  
 • 1394-12-05 13:24:14  
 • تعداد بازدید : 64   
 • ارسال به دوستان
 •  
 •  
 • چرا وهابيت به ظاهر اسلام اخذ نموده و با اصول اسلام مخالف مي­نمايد؟
     دانشمند معروف اهل سنت شيخ محمد عبده مي­گويد: وهابي­ها اخذ به ظاهر را واجب دانسته و به هيچ صورت از آن عدول نمي كنند هرچند اين ظاهر مخالف با اصول اسلامي باشد.[1]
    آيا وهابي­ها خطر ظاهر گرايي را از عمل­كرد خوارج درك نكرده اند كه در كنار خوارج فرقه ديگري شبيه ان ساختند و به همان سان كه خوارج همه مسلمانان را كافر دانستند براي بار دوم وهابي­ها اين كار را تكرار كرده و تمام مسلمين را به خاطر اعتقاد شان به استغاثه و توسل به انبياء و اولياء تكفير كرده و محكوم به شرك نمودند و فقط خو دشان را مسلمانان واقعي پنداشته اند ؟ آيا تلقي وهابي­ها از اسلام بر پايه ظاهر گرايي مساوي با تعطيل عقل انسان نمي باشد؟ و آيا اين جمود فكري آنان كه عاري از تعقل و تفكر است، باعث رفتار خشن و خشك پيروان اين فرقه نشده و نتيجه آن كشتار جمعي مسلمانان در مناطق مختلف دنيا نمي باشد به همان منطق و معياري كه خوارج مرتكب كشتار مسلمين مي­شدند؟ و ايا اين رفتار وهابي­ها به خصوص در كشور هاي اسلامي در قالب ايجاد رعب و وحشت و بمب گذاري­هاي كور و بي­هدف، ترور و عمليات هاي انتحاري و... كه با آموزه هاي متعالي دين مبين اسلام هيچ سنخيتي ندارند، از همين ظاهر گرايي خوارج گونه ناش نشده است؟ و در جهان  دين اسلام را به عنوان دين خشونت و تروريزم و مخالف با كرامت انساني و معيار هاي عقلي معرفي نكرده است؟ اين رفتار وهابي­ها هيچ ريشه­اي در اسلام ندارد جز اين­كه آنان اسلام را مانند خوارج از ظواهر گرفته و باعث  فاجعه­اي غير قابل­جبراني در جهان اسلام گرديده است.
  شيخ حسين مدني يكي از علماي ديوبندي پاكستان در باره محمد ابن عبد الوهاب چنين گفته است؟ « انه كان رجلا ظالما عاصيا، فاسقا سفاكا »
   وهابيان و علماء آنان در برابر اين سخن شيخ حسين مدني يكي از علماي ديوبندي پاكستان چه جوابي دارند كه گفته است محمد بن عبدالوهاب نجدي كه از نجد ظهور نمود، داراي افكار باطل و عقيده­ي فاسد بود و بسياري از اهل­سنت و جماعت را كشتند او كشتن اهل سنت را موجب وجود رحمت مي­دانست؟  او اهل حجاز و خصوصا ساكنان حرمين شريفين را مورد بدترين آزار و شكنجه قرار مي­داد و هزاران نفر از مسلمين به­دست او به شهادت رسيدند. اين شيخ ديوبندي در يك كلام مي­گويد: والحاصل انه كان رجلا ظالما عاصيا، فاسقا سفاكا. و من اجل ذلك مازالت العرب و لاتزال عداوه قلبيه معه و مع اتبعه و بحيث لايبغضون الهيود و لاالنصاري و لاالهندوس كما يبغضونهم.[2]يعني حاصل مطلب اين­است كه محمد بن عبدالوهاب مرد ستمگر و عصيان­گر و فاسق و خونريز بوده و عربها پيوسته با او و پيروانش به گونه­ا­ي دشمني داشته كه با يهود و نصاري و هندوها نداشته اند.
  [1]. محمد عبده، الاسلام و النصرانيه، ص97، چاپ8، بي­تا.
  [2]. مدني، حسين احمد، شهاب الثاقب علي المسترق الكاذب، ص43، بي­جا، بي­نا، بي­تا؛ نقش حيات، ج1ص101، بي­جا، بي­نا.
   کلید واژگان: وهابي - محمد عبده - خوارج - تعطيل عقل - حسين مدني

  http://hajj.ir  
  نام :
  نام خانوادگی :
  ایمیل :
   
  متن :
  متوسط امتیاز :
  %0
  تعداد آراء :
  0
  امتیاز شما :
   
   
   
  ليست مقالات
   
   
   
   

  درباره ما | تماس باما  |  نقشه سایت |خبرخوان

  هرگونه کپی برداری ازسایت محفوظ می باشد فقط با ذکر منبع مانعی ندارد