مرکز مطالعات شيعه
ArticleID PicAddress Subject Date
{ArticleID}
{Header}
{Subject}

{Comment}

 {StringDate}
Thursday 16 July 2020 - الخميس 25 ذو القعدة 1441 - پنج شنبه 26 4 1399
 
 
مجموعه کتب
 
 
 
 
 
 
كتابخانه بزرگان دین
 

کتابهای حضرت امام خمینی ره

کتابهای شهید مطهری ره

کتابهای حجه السلام قرائتی

کتابهای آیت الله جوادی آملی 

کتابهای آیت الله مکارم شیرازی

 
 
 
 
 
فرقه هاي نوظهور
 
 
 
 
 
 
نمایش مطلب
 
 • بيانات حجه الاسلام والمسلمين دكتر محمد حسين مختاري مديرپژوهشگاه تقريب  
 • 1391-10-05 19:9:37  
 • تعداد بازدید : 323   
 • ارسال به دوستان
 •  
 •  
 • گزیده ای از بیانات حجه الاسلام والمسلمین دکتر محمد حسین مختاری رییس جدید پژوهشگاه تقریبی در مراسم معارفه ایشان

   

  رییس جدید پژوهشگاه تقریبی با اشاره به حاکم شدن رویکرد بین المللی بر نظام آموزشی حوزه، بر لزوم توسعه فعالیت های مرتبط با آموزش زبان های خارجی در حوزه های علمیه تاکید کرد.

  به گزارش خبرگزاری حوزه، حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمد حسین مختاری، در تاریخ سوم دی ماه در آیین تودیع و معارفه رییس پژوهشگاه تقریبی که در سالن آمفی تئاتر بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء قم برگزار شد، با اشاره به اهمیت تلاش علمی و عملی در حوزه تقریب، اظهارداشت: دشمنان از گذشته های دور به دنبال ایجاد شکاف نظری بین مذاهب مختلف به منظور بهره برداری از این فضا در جهت سیاست های استعماری خود بودند.

  وی با اشاره به سیاست اسلام هراسی دشمنان، ادامه داد: پس از یازده سپتامبر شاهد دو نوع اسلام هراسی بودیم، نخست این که اسلام به عنوان دین ترور و خشونت از سوی قدرت های استعماری معرفی شد، مرحله دوم تلاش دشمن برای ایجاد اختلاف بین شیعه و سنی از مسیر جنگ نرم بود؛ آنها توانستند در این زمینه به موفقیت هایی نیز دست پیدا کنند و باورها و اعتقادات جوامع اسلامی به ویژه نسل جوان را مورد هدف خود قرار دادند.

  حجت الاسلام والمسلمین مختاری خاطرنشان کرد: از دیرباز تفرقه افکنی، سیاست استکبار جهانی در مواجهه با کشورهایی بوده که سعی می کردند درمقابل تاراج منابع خود مقابله و ایستادگی کنند؛ آنها مسیر ایجاد تفرقه بین شیعه و سنی را به قدرتهای استعماری آموزش دادند .

  رییس جدید پژوهشگاه تقریبی مذاهب اسلامی تاکید کرد: باید با ایجاد تعامل و گفت و گو میان دو تفکر و وحدت جهانی اسلامی در مقابل نظام سلطه ایستاد.

  رئیس موسسه پژوهشی عروه الوثقی با اشاره به نوع فعالیت های پژوهشگاه مطالعات تقریبی، گفت: این پژوهشگاه، باید برگزاری نشست های علمی در داخل و خارج از کشور را از برنامه های اصلی خود بداند تا بتواند شگردهای استکبار جهانی درایجاد شکاف بین جوامع اسلامی را شناسایی کرده و به دیگر مذاهب بشناساند.

  این استاد سطوح عالی حوزه با بیان این که هم اکنون رویکرد بین المللی بر سیستم آموزشی حوزه حاکم شده است، اظهارداشت: امیدواریم ضرورت دانش افزایی زبان خارجی نیز در حوزه علمیه دنبال شود.

   

   
  نام :
  نام خانوادگی :
  ایمیل :
   
  متن :
  متوسط امتیاز :
  %7
  تعداد آراء :
  3
  امتیاز شما :
   
   
   
  ليست مقالات
   
   
   
   

  درباره ما | تماس باما  |  نقشه سایت |خبرخوان

  هرگونه کپی برداری ازسایت محفوظ می باشد فقط با ذکر منبع مانعی ندارد